Herkese Merhaba,

Alışagelmiş bir yazı olmayacağını belirterek hep birlikte farklı bir pencereden bakmaya ne dersiniz?

Kim olduğumuz ne kadar deneyimli olduğumuz ne kadar sermaye bağladığımız, bu serüvene nasıl atıldığımız gibi birçok sorunun cevabı elbette önemli. Bu kısmı merak edenler tıklayabilir.

Niyetimiz anlaşılabilir ve hissedilebilir olmak.  Kendimizi ifade edebilmeye önem veriyor şimdi mevcut düzenin getirdiklerini, yapılması gerekenlerin olması gerektiği gibi olmasını bir tarafa bırakıyoruz.

Hislerimizin ne kadar tanımlanabilir olacağını bilmiyor kendi bakış açımızdan savunduğumuz felsefeyi betimlemek istiyoruz. İçimizde bitmeyen bir heyecanın ortasındayız.

Bu heyecanın, her defasında farklı deneyimi yaşamayı tercih etmemizden beslendiğini biliyoruz. Hep “daha fazla deneyim” mottosuyla motive oluyoruz.

Bizim için deneyim, deneyimlemeyi tercih ettiğimiz parçaların bütünüdür.

Asıl olay farklı neleri deneyimlemeyi tercih edeceğimizdir. Her yol farklı hissettirir. En iyisini aramıyoruz. Daha farklı ne hissedebileceğimizin peşindeyiz.

Özellikle son günlerde üşengeçlik, kör yaşam ve hızlı tüketim algısı ile en temelde para kazanmanın olduğu sistemlerin içinde kaybolarak, kendimize bile sormadığımız bir soru haline geldiğini görüyoruz. Başka hayatların rutinlerini seviyor kendimizi hep hazır olana kolay olana iteliyoruz.

Bir kavram halini alan deneyimlemeyi tercih etmek, hissederek yaşamayı reddeden ve hayatı kendine görevlendirerek yaşayan pek çok kimselere yabancı gelebilir. Hadi ama farklı pencereden bakıyoruz. Olması gerektiği gibi olması sana ne kadar farklı bir deneyim sunabilir. Krallar ülkelerindeki savaşı bitirirler de kraliçeler bunu yapamaz mı? Kimin hikayesi deneyim doludur? İşte tam bu karmaşanın ortasında deneyimlemeyi tercih ederek, peşinde koştuğunuz yolun anlam ve akıbetini değiştiriyorsunuz.

Pek tabi bizden bahsediyorum,

Kahvenin yapısı gereği girdiği birçok fiziksel ve kimyasal tepkimeler ile nasıl kavrulduğunu anlatacak birçok kişi vardır. Fakat deneyimlemeyi tercih edeceğimizde sorulacak tek soru “Kahvedeki mistik gücün farkında mıyız?” olacaktır.

Kısa bir zaman diliminde ortaya çıkan aromatik lezzetlerin elbette ki açıklaması var ama biz kahvenin açıklanamaz mucizelerinde ki mistik gücünü deneyimlemeyi tercih ediyor olacağız. Markamızı, görsellerimizi ve atölyemizi bu temelleri atarak inşa ettiğimizi, kahve kavurmanın bizim için üretimden ziyade sanat olduğunu paylaşmak istedik.

“Peşinde koştuğunuz şey hikayenizdir!” düşüncesiyle hikayemizi inceleyebilirsiniz.